Memory Tower:
hard-boiling romance and passion in remote Transylvania. Young traveller falls for mysterious young girl, he meets one day at the tower, deep in the woods, and the ever and ever again, only at the same spot. their parallel gaze meets at the infinite distance.
a multkor azon gondolkodtam, hogy milyen a világról alkotott képem... rétegesen egymásra rakodott képek, érzések és benyomások, úgy mint a hirdetőtáblákon az egymásra ragasztott plakátok sok sok rétege, és arra gondoltam, hogy milyen lenne, egy este erejéig minde ilyen réteget letépni, csak szaladni a városban, és letépni a falakról, utakról, autókról a rétegeket, amik alkotják.
néztem, ma egy/több politikai beszédet, és nosztalgikusan gondoltam vissza sir Winston Churchill beszédeire. Ő mondott még olyan beszédeket, amit szivesen hallgattak az emberek, és megmozgatta őket. a mai politikusok is példát vehetnének ettől a nagy raetortól.
azt a felkérést kaptam a nemrég, hogy egy feltörekvő francia pop együttesnek tervezzem meg az identitását, és készítsek egy videót nekük. arra gondoltam előre, hogy egy olyan videót forgatok, ahol őszies időjárásban, murok nadrágokban, fekete vászon kabátokban és wayfarerekkel valami őrültséget tegyenek, de ezt valamennyire költőien. meg is beszéltük az operatőrrel, és el is készültek az első képek, ahogy lufikkal felröptetik a frontembert, amikor eszembe jutott, hogy mivel brandelhetném az együttest. mint egy őrült szaladtam a könyvtárba és kivettem mindent ami valamennyire réginek tünt, és kottáktól kezdve régi könyvekig mindent kihordtunk egy régi kastélyba. voltak ott még valami régi festmények is parókákkal, valószinü valami zenészek, és ott forgattuk tovább a videót, ezekkel a régi tárgyakkal. a szám címét is átírtuk valami többszázéves analóg zeneszerzőnek a nevére, mert arra gondoltam ugyanis, hogy úgy ahogy a justice, egy több száz éves mémmel co-brandelte magát, de persze eltévesztve az irányt, mert az valami vallási és ideológiai mém volt, (ki is égtek 1 év alatt, most azt hallottam, hogy u2t remixeltek), úgy brandelhetném én is az együttest valami régi zenészekkel, akik már befutottak, kanonizálva vannak, és akiknek a kasszasikerét nem lehet már megkérdőjelezni. az volt a tervem, hogy ebben a hypolt világban, ahol együttesek feltünnek, és ünnepelve vannak, de még abban a hónapban nyomtalanúl el is tünnek, az ismeretlenségben, egy újonnan feltünő együttest olyasvalakivel brandeljem, aki mindennek az ellenkezője, akinek a zenéje már az évtizedek alatt kiállta az idő fogát.mit gondoltok? lehet, hogy ebből valamilyen marketing metafórát is lehetne faragni, még kell gondolkodjak. mindenképp itt van a végeredmény: mint romániai magyar a Lisztomániát választottam dalcímnek, és a lemez címmel, egy másik hires zenészre utalok, de azt nem árulom el, hogy ki az. találjátok ki. a helyes megfejtő benne lehet a következő phoenix videóban aminek Bachofilia lesz a címe.